Жена | Соновник
Соновник

Жена

Ако разговарате со жена

Ќе направите глупост за која подоцна многу ќе жалите.

Ако на гости ви дојде непозната жена

Пазете се од болест.


Жена со скрстени раце

Ќе почине ваш познаник од машки пол.

Позната и дотерана жена

Некоја ваша блиска личност ќе забремени.

Русокоса жена

Интимниот живот значително ќе ви се подобри.

Убава жена

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Млада жена

Ви претстои особено поволен период исполнет со многу радости.

Стара жена

Ќе влезете во кавга или ќе бидете вклучени во скандал.

Жена во бело

На ваша блиска личност ѝ претстои смрт.

Туѓа жена

Некој ќе се обиде да ве измами.

Лоша жена

Успешно ќе ги реализирате вашите планови.

Висока жена

Имате лоши планови кои нема никогаш да успеете да ги остварите.

Многу жени

Партнерот ќе ве изневери.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5902 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.