Жена | Соновник
Соновник

Жена

Ако разговарате со жена

Ќе направите глупост за која подоцна многу ќе жалите.

Ако на гости ви дојде непозната жена

Пазете се од болест.


Жена со скрстени раце

Ќе почине ваш познаник од машки пол.

Позната и дотерана жена

Некоја ваша блиска личност ќе забремени.

Русокоса жена

Интимниот живот значително ќе ви се подобри.

Убава жена

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Млада жена

Ви претстои особено поволен период исполнет со многу радости.

Стара жена

Ќе влезете во кавга или ќе бидете вклучени во скандал.

Жена во бело

На ваша блиска личност ѝ претстои смрт.

Туѓа жена

Некој ќе се обиде да ве измами.

Лоша жена

Успешно ќе ги реализирате вашите планови.

Висока жена

Имате лоши планови кои нема никогаш да успеете да ги остварите.

Многу жени

Партнерот ќе ве изневери.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18292 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?