Железо | Соновник
Соновник

Железо

Ја симболизира лојалноста на партнерот. Колку поголемо количество железо сонувате, толку партнерот ви е полојален.

Ако удирате некој со железо

Ќе ги победите вашите соперници.

Ако вас ве удираат со железо

Ќе доживеете неуспех.

Ако носите железо

Ќе бидете тажни поради некој немил настан.


`Рѓосано железо

Ќе се разделите со многу блиска личност.

Растопено железо

Ќе покажете слабост во љубовниот живот.

Жешко железо

Љубовта ќе ви биде возвратена.

Студено железо

Нема да успеете да ги постигнете вашите цели.

Валкано железо

Ќе си најдете нова работа.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18289 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?