Желе | Соновник
Соновник

Желе

Ако јадете желе

Ви претстојат незначителни загуби и грижи.

Ако некој друг јаде желе

Ќе почувствувате големо задоволство.

Ако правите желе

Ве демне некаква опасност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?