Ако му давате на жеден човек да пие | Соновник
Соновник

Жеден

Ако сте жедни

Ќе напредувате на работното место.

Ако сте жедни, но не можете да пиете

Ќе доживеете голем неуспех.

Ако некој друг е жеден

Вашиот бизнис ќе започне да расте или ќе напредувате во кариерата.

Ако му давате на жеден човек да пие

Ќе бидете задоволни од работата.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.