Жеден | Соновник
Соновник

Жеден

Ако сте жедни

Ќе напредувате на работното место.

Ако сте жедни, но не можете да пиете

Ќе доживеете голем неуспех.

Ако некој друг е жеден

Вашиот бизнис ќе започне да расте или ќе напредувате во кариерата.

Ако му давате на жеден човек да пие

Ќе бидете задоволни од работата.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18220 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?