Жаба | Соновник
Соновник

Жаба

Внимавајте! Одредени личности ќе зборуваат лошо за вас.

Ако жаба ви скока во креветот

Предзнак за грижи и неволји.

Ако убиете жаба

Нема да сакате толку да ве разгалуваат.


Крекање на жаби

Ви претстојат пријатни денови.

Мала зелена жаба

Ве очекуваат радосни мигови во вашиот дом.

Многу жаби

Претстојниот период ќе ви биде исполнет со проблеми од различна природа.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18328 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?