Жаба | Соновник
Соновник

Жаба

Внимавајте! Одредени личности ќе зборуваат лошо за вас.

Ако жаба ви скока во креветот

Предзнак за грижи и неволји.

Ако убиете жаба

Нема да сакате толку да ве разгалуваат.


Крекање на жаби

Ви претстојат пријатни денови.

Мала зелена жаба

Ве очекуваат радосни мигови во вашиот дом.

Многу жаби

Претстојниот период ќе ви биде исполнет со проблеми од различна природа.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6164 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.