Ако убиете елен | Соновник
Соновник

Елен

Ако храните или галите елен

Ќе ви биде возвратено на љубовта во иста мера.

Ако убиете елен

Ќе се оддалечите од некоја сакана личност.

Ако јадете месо од елен

Ќе страдате од некоја стара љубов.


Елен во природа

Ќе се вљубите.

Елен во зоолошка градина

Ќе мечтаете напразно.

Елен што трча

Ќе успеете да ги остварите своите намери на деловен план.

Елен без рогови

Срам.

Елен со големи рогови

Лутина.

Рогови од елен

Ако сте во врска, некој ќе се обиде да ве раздели од партнерот. Ако не сте во врска, ќе имате силен конкурент во обидите да ја освоите саканата личност.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.