Елен | Соновник
Соновник

Елен

Ако храните или галите елен

Ќе ви биде возвратено на љубовта во иста мера.

Ако убиете елен

Ќе се оддалечите од некоја сакана личност.

Ако јадете месо од елен

Ќе страдате од некоја стара љубов.


Елен во природа

Ќе се вљубите.

Елен во зоолошка градина

Ќе мечтаете напразно.

Елен што трча

Ќе успеете да ги остварите своите намери на деловен план.

Елен без рогови

Срам.

Елен со големи рогови

Лутина.

Рогови од елен

Ако сте во врска, некој ќе се обиде да ве раздели од партнерот. Ако не сте во врска, ќе имате силен конкурент во обидите да ја освоите саканата личност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?