Електрична струја | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Електрична струја
Соновник

Електрична струја

Ако ве фати струја

Внимавајте да не си ги издадете чувствата.

Ако сте во опасност од електричен удар

Некој очајно ќе ви се противи, а вие треба да реагирате дипломатски и да покажете зрелост.

Ако снема струја

Треба да си земете одмор од работа.

Ако ја вклучувате струјата во домот

Ве очекува брза заработка на пари.

Ако ја исклучувате струјата во домот

Ви претстојат поголеми расходи.


Искра од електрична струја

Ќе добиете шокантни вести.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18326 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?