Елек | Соновник
Соновник

Елек

Очекувајте гости во домот.

Ако облекувате елек

Залудно ќе си ја трошите силата обидувајќи се да направите некоја работа или залудно ќе се обидувате да убедите некој во нешто.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?