Елегантност | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Елегантност
Соновник

Елегантност

Ако сте елегантни

Ќе говорите умно во одредена ситуација, но и покрај тоа ќе бидете исмеани.

Ако некој друг е елегантен

Ќе бидете подведени од надворешниот изглед на некој човек.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?