Екипаж | Соновник
Соновник

Екипаж

Екипаж на авион/брод што се спрема за полетување/испловување

Можеби е подобро да откажете од патувањето што ви претстои.


Ако пречекувате екипаж од пат

Ќе добиете добри вести од далеку.

Ако сте член на екипаж

Ви претстојат неволји и потешкотии.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?