Езеро | Соновник
Соновник

Езеро

Ви претстои спокоен и урамнотежен период во животот.

Ако пловите по езеро

Љубовта ќе ви биде возвратена.

Ако пливате во езеро

Ќе успеете да решите дел од посериозните проблеми.

Ако паднете в езеро

Чувајте се од злонамерни совети.

Ако видите риби во бистро езеро

Ќе се здобиете со нови богатства, имот или поседи.


Матно езеро

Ви претстојат непријатности или голема расправија со партнерот.

Разбранувано езеро

Ви претстои голем успех на краткорочен план.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 42%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6590 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.