Еж | Соновник
Соновник

Еж

Опкружени сте со злобни луѓе, кои сакаат да ве излажат и да ве подведат.

Ако згазнете врз еж

Водете повеќе сметка за работите што ги кажувате, за да избегнете непријатности.

Ако се боцнете од еж

Ќе бидете жртва на лакомост или скржавост.

Ако убиете еж

Ќе успеете да се справите со непријателите.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18567 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?