Евреин | Соновник
Соновник

Евреин

Успех во работата/бизнисот; неочекувана среќа.

Ако вие сте евреин/еврејка

Ќе добиете нешто на неправеден или нечесен начин

Ако сте во конфликт со евреин

Ќе бидете измамени во некоја зделка или ќе останете со празни ветувања.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6586 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.