Евангелие | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Евангелие
Соновник

Евангелие

Ќе добиете корисен совет или добри далечни вести.

Ако читате евангелие

Учењето ќе ви оди одлично.

Ако некој друг чита евангелие

Ќе имате добар учител во животот или образованието.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.