Евакуација | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Евакуација
Соновник

Евакуација

Ако набљудувате евакуација

Ќе бидете во состојба на паника и зголемена емотивност, што може да ви наштети.

Ако помагате во евакуација

Претераната претпазливост ќе ве доведе до неуспех.

Ако се евакуирате

Не ризикувајте без потреба.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18188 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?