Детелина | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Детелина
Соновник

Детелина

Добар предзнак, но не се надевајте на огромен успех.

Четирилисна детелина

Ви претстои подобрување на материјалната состојба или вашата љубов ќе биде возвратена.

Поле обраснато со детелина

Ќе им дојде крајот на вашите финансиски грижи или ќе доживеете огромна среќа на љубовен план.


Ако ги кинете ливчињата на детелина

Искористете го поволниот период за да скроите важни планови за вашата иднина.

Ако берете детелини

Ќе бидете изневерени од блиска личност.

Ако најдете детелина

Ве очекува пријатно изненадување.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 5796 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.