Детелина | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Детелина
Соновник

Детелина

Добар предзнак, но не се надевајте на огромен успех.

Четирилисна детелина

Ви претстои подобрување на материјалната состојба или вашата љубов ќе биде возвратена.

Поле обраснато со детелина

Ќе им дојде крајот на вашите финансиски грижи или ќе доживеете огромна среќа на љубовен план.


Ако ги кинете ливчињата на детелина

Искористете го поволниот период за да скроите важни планови за вашата иднина.

Ако берете детелини

Ќе бидете изневерени од блиска личност.

Ако најдете детелина

Ве очекува пријатно изненадување.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 2889 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?