Дедо | Соновник
Соновник

Дедо

Здрав и бодар дедо

Ќе имате одлично здравје.

Болен дедо

Ќе имате здравствени проблеми.


Ако се сонувате како дедо

Ќе доживеете длабока старост.

Ако го видите својот дедо

Ќе добиете одлични вести од некоја блиска личност.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.