Девица | Соновник
Соновник

Девица

Ви претстои позитивен период во којшто постојано ќе ве следи среќа.

Ако вие сте девица

Ќе постигнете успех на нечесен начин.

Ако ја губите невиноста

Не дозволувајте чувствата да влијаат на вашите одлуки. Некое избрзано решение може сериозно да ви наштети.

Ако имате интимен однос со девица

Репутацијата и честа ќе ви настрадаат заради некоја ваша постапка.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6587 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.