Дебата | Соновник
Соновник

Дебата

Не си го пикајте носот каде што не му е местото. Воздржете се од делење на совети, затоа што на крајот вие ќе бидете посочени како виновник.

Ако водите дебата

Не потпаѓајте под туѓо влијание. Раководете се според свои сопствени проценки.


Мирна дебата

Ќе успеете да постигнете компромис со вашите противници.

Бурна дебата

Ви претстојат сериозно конфликти со вашите соперници.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.