Дворец | Соновник
Соновник

Дворец

Голем и убав дворец

Очекувајте подобрување на вашата материјална состојба.

Мал и запуштен дворец

Ќе страдате заради неостварените желби и копнежи.

Урнатини од дворец

Ви претстои период исполнет со многу грижи.


Ако се наоѓате во дворец

Ќе имате непредвидени трошоци.

Ако живеете во дворец

Внимавајте како се однесувате, затоа што непромислените постапки можат да ви донесат опасен непријател.

Ако градите дворец

Целото ваше семејство ќе се радува на добро здравје.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.