Двор | Соновник
Соновник

Двор

Голем или убав двор

Ви претстои голема семејна радост.

Мал, запуштен или неуреден двор

Ќе има многу недоразбирања во вашето семејство.

Кралски двор

Некој се обидува да ве наседне.

Непознати луѓе во вашиот двор

На прагот ќе ви се појават непријатни гости.


Ако се наоѓате во двор

Ќе ве обземе тага поради ваши роднини.

Ако чистите двор

Стојте настрана од озборувања, затоа што лесно може да иницирате жестока кавга.

Ако излегувате од двор

Многу ќе се намачите за да стигнете до успех.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6474 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.