Данок | Соновник
Соновник

Данок

Ако плаќате данок

Ќе треба да му вратите услуга на некој ваш пријател или на познаник.

Ако пресметувате данок

Ќе ве следи среќа во работата.

Ако собирате даноци

Некој ќе се обиде да ви го попречи успехот на деловен план или ќе имате проблеми со колегите на работа.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.