Давење | Соновник
Соновник

Давење

Симбол на промени.

Ако се давите во плитка вода

Ќе се радувате на успех во работата.

Ако се давите во длабока вода

Ве демне некоја голема опасност.

Ако се давите во кал

Ви претстојат неволји.

Ако давите некого

Некој ќе ви наштети.

Ако гледате некој како се дави

Некоја блиска личност ќе ви го загорчи животот.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 42%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6590 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.