Давање | Соновник
Соновник

Давање

Ако давате нешто

Чувајте се од нелојални пријатели.

Ако вам ви даваат нешто

Ве периодот што доаѓа нема да се соочите со недостаток на пари.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 42%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6590 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.