Даб | Соновник
Соновник

Даб

Ќе се радувате на одлично здравје и ќе доживеете длабока старост.

Ако седите под даб

Ќе избегнете некаква опасност.

Ако пресечете даб

Ви претстои неуспех.


Исушен или пресечен даб

Ќе имате мали проблеми со здравјето или ќе доживеете неуспех во блиска иднина.

Дабова шума

Ви претстои значително подобрување на вашата материјална состојба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.