Гуштер | Соновник
Соновник

Гуштер

Лош предзнак за негативна промена во вашиот живот.

Ако јадете гуштери

Пазете се од семеен скандал.

Ако убиете гуштер

Ќе успеете да ги решите вашите проблеми.

Ако му ја откинете опашката на гуштер

Некој ќе се обиде да ви наштети.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3638 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.