Гусла | Соновник
Соновник

Гусла

Ви претстои семејна веселба.

Ако свирите на гусла

Разделба со близок пријател.

Ако слушате свирење на гусла

Лош предзнак за грижи.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3631 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.