Гуска | Соновник
Соновник

Гуска

Ќе бидете почитувани и ценети поради вашите постигнувања.

Ако колите гуска

Ќе започнете да ги губите своите позиции на работното место.

Ако кубете гуски

Ви претстои богат живот.


Печена гуска

Ќе бидете задоволни од вашата работа.

Диви гуски

Ви претстои голема среќа.

Многу гуски

Ќе доживеете голема љубов.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3854 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.