Гума | Соновник
Соновник

Гума

Непотребно вложувате премногу труд на работа.

Ако држите гума во раката

Ќе започнете потрага по подобра работа.

Ако бришете нешто со гума

Ќе се соочите со проблеми на работното место.

Ако растегнувате некаква гума

Ќе остварите неочекувана добивка.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.