Гилотина | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Гилотина
Соновник

Гилотина

Ќе чуете лоши озборувања за вас.

Ако ве носат на гилотина

Ќе успеете да пронајдете решение за некој тежок проблем.

Ако носат некој друг на гилотина

Некој кова заговор против вас.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6093 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“