Ако разговарате со великан | Соновник
Соновник

Гигант
= великан

Ќе успеете да ја постигнете вашата цел.

Ако вие сте великан

Ќе напредувате брзо на деловен план.

Ако разговарате со великан

Подобрување на вашата материјална положба.

Ако се бакнувате со великан

Ќе остварите брза заработка.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1532 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.