Гигант | Соновник
Соновник

Гигант
= великан

Ќе успеете да ја постигнете вашата цел.

Ако вие сте великан

Ќе напредувате брзо на деловен план.

Ако разговарате со великан

Подобрување на вашата материјална положба.

Ако се бакнувате со великан

Ќе остварите брза заработка.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6344 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“