Гест | Соновник
Соновник

Гест

Ако правите некакви гестови

Нема да постигнете компромис во важна ситуација.

Ако некој друг прави гестови

Одредена зделка ќе доживее неуспех поради вашата лоша комуникација.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“