Географска карта | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Географска карта
Соновник

Географска карта
= атлас

Ако разгледувате атлас

Ве очекува патување кое треба многу внимателно да го испланирате.

Ако страниците на атласот се истуткани или искинати

Предзнак за непријатности при некое ваше патување кое треба да се случи во блиска иднина. Одложете го доколку сте во можност.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“