Гаќи | Соновник
Соновник

Гаќи

Ако сте само по гаќи

Луѓето ќе ви се подигруваат.

Ако ги соблекувате гаќите

Нема да успеете да ги остварите целите поради вашата неспособност.

Ако облекувате гаќи

Некоја личност ќе ја искаже својата благодарност кон вас.

Ако перете гаќи

Вашите квалитети ќе излезат на виделина.

Ако пеглате гаќи

Ви претстојат финансиски проблеми.


Скинати гаќи

Ќе бидете посрамотени.

Шарени гаќи

Ќе стигнете до успехот, но на нечесен начин.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6420 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“