Гајда | Соновник
Соновник

Гајда

Ќе чуете радосни вести.

Ако чуете свирење на гајда

Ви претстојат прослави исполнети со многу радост.


Тажна мелодија свирена на гајда

Ќе се најдете во непријатна ситуација на некоја прослава.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11133 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.