Гајда | Соновник
Соновник

Гајда

Ќе чуете радосни вести.

Ако чуете свирење на гајда

Ви претстојат прослави исполнети со многу радост.


Тажна мелодија свирена на гајда

Ќе се најдете во непријатна ситуација на некоја прослава.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6549 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.