Гатанка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Гатанка
Соновник

Гатанка

Ако поставувате гатанка

Ќе се однесувате лошо кон луѓето околу вас.

Ако некој друг поставува гатанка

Ќе се судрите со неочекуван проблем.

Ако го знаете одговорот на гатанката

Ќе го пронајдете вистинското решение за проблемот.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6350 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“