Гас | Соновник
Соновник

Гас

Ако чувствувате миризба на гас

Внимавајте да не бидете вклучени во некаков скандал затоа што тоа може многу да ви наштети.


Гас кој експлодира

Држете си ги очите отворени за да ги избегнете опасностите.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6084 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“