Ако приготвувате гарнир | Соновник
Соновник

Гарнир

Ќе добиете повеќе отколку што сте очекувале.

Ако јадете гарнир

Треба да обрнете повеќе внимание на вашиот надворешен изглед.

Ако приготвувате гарнир

Ќе остварите мало подобрување на финансиската состојба, но тоа многу ќе ви значи.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1533 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.