Гарнир | Соновник
Соновник

Гарнир

Ќе добиете повеќе отколку што сте очекувале.

Ако јадете гарнир

Треба да обрнете повеќе внимание на вашиот надворешен изглед.

Ако приготвувате гарнир

Ќе остварите мало подобрување на финансиската состојба, но тоа многу ќе ви значи.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6351 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“