Гангстер | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Гангстер
Соновник

Гангстер
= бандит

Ви претстои голема брза печалба.

Ако бегате од бандити

Вашите непријатели ќе се обидат да ви наштетат.

Ако победите бандити

Ќе ги победите вашите непријатели.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6418 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“