Гангрена | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Гангрена
Соновник

Гангрена

Ако имате гангрена

Не ги слушајте туѓите совети. Постапувајте како што вие мислите дека е најдобро.

Ако некој друг има гангрена

Ваша блиска личност ја демне некаква болест.

Ако се лекувате од гангрена

Ќе бидете многу тажни.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6344 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“