Галоп | Соновник
Соновник

Галоп

Ќе ги надминете пречките на патот и ќе стигнете до успехот.

Рамномерен галоп

Ви претстои весел настан.

Нерамномерен галоп

Ви претстои тежок период.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6342 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“