Галоп | Соновник
Соновник

Галоп

Ќе ги надминете пречките на патот и ќе стигнете до успехот.

Рамномерен галоп

Ви претстои весел настан.

Нерамномерен галоп

Ви претстои тежок период.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11133 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.