Ако некој ве гали вас | Соновник
Соновник

Галење

Ако галите некого или нешто

Ќе обвините неправедно одредена личност.

Ако некој ве гали вас

Ќе бидете обвинети за нешто што не сте го сториле.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3625 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.