Галење | Соновник
Соновник

Галење

Ако галите некого или нешто

Ќе обвините неправедно одредена личност.

Ако некој ве гали вас

Ќе бидете обвинети за нешто што не сте го сториле.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?