Галантен | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Галантен
Соновник

Галантен

Ако сте галантни

Ќе донесете избрзана одлука за која подоцна ќе жалите.

Ако некој друг е галантен

Ќе го донесете вистинското решение.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“