Гавран | Соновник
Соновник

Гавран

Предзнак за несреќа во вашиот дом или болест кај член од семејството.

Ако чуете гавран како грака

Ви претстои голема загуба.

Ако убиете гавран

Успешно ќе избегнете некаква опасност.

Ако јадете месо од гавран

Вашата љубов ќе биде возвратена.


Гавран кој кружи над вашата глава

Внимавајте! Ве демне голема опасност.

Гавран на гранка

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Мртов гавран

Ќе се ослободите од тешка болест.

Јато гаврани

Пазете се од измами. Некој ќе се обиде да ви постави стапица или кова заговор против вас.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6433 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“