Веѓи | Соновник
Соновник

Веѓи

Густи веѓи

Ви претстои финансиски успех.

Тенки веѓи

Ќе се разочарате од ваш колега.


Ако немате веѓи

Ќе чувствувате грижа на совест.

Ако си ја чешате веѓата

Ќе загубите блиска личност.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10518 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.